Przed nami dosłownie ostatnie dni i ostatnie chwile na przygotowanie się do Bożego Narodzenia. Tuż przed Wigilią zapewne większość czasu spędzimy w kuchni na przygotowywaniu przeróżnych dań i słodkich smakołyków, a także na ostatnich poprawkach w dekorowaniu naszych wnętrz. Warto więc zacząć przygotowywać pewne elementy wcześniej, by odciążyć się z nich na ostatni moment. Jedną z takich rzeczy jest z pewnością pakowanie prezentów, które co roku planujemy zrobić wcześniej i co roku zostawiamy jednak na sam koniec. Estetyka opakowanych upominków jest bardzo istotna i warto o nią zadbać. Czasami wystarczy kolorowy papier lub przezroczysta folia. Do każdego prezentu może pasować inny sposób zapakowania. Wydawać by się mogło, że pakowanie jest trudne, żmudne i niemal zawsze nie idzie po naszej myśli. Są jednak sposoby, by zrobić to szybko i efektownie. My dzisiaj chcemy Wam w tym pomóc.

#1 Pakowanie prezentów do starych pudełek

W naszych domach roi się od różnych pudełek w przeróżnych wymiarach. Zostają nam one po butach, po przesyłkach i trzymamy je z myślą, że może kiedyś się jeszcze przydadzą. Ten moment, kiedy możemy dać im drugie życie nadchodzi właśnie w Święta Bożego Narodzenia. Dzięki zastosowaniu ozdobnego papieru, wstążki i kilku drobiazgów można stworzyć niesamowitą i elegancką kompozycję.

Wystarczy odpowiednio wymierzyć pudełko, które wybierzemy i wymiary te nanieść na papier, którym będziemy chcieli je okleić. Po dokładnym wycięciu i oklejeniu pudełka wystarczy przewiązać je luźno wstążką lub wykonać kompozycję z przyklejoną do wieka tasiemką. Dodatkowymi elementami, które będą wspaniałą ozdobą mogą być szyszki, gałązki świerku czy też białe śnieżynki.

Zaletą takiego pudełka jest to, że to my dobieramy jego wymiary do rzeczy, którą akurat chcemy zapakować. Dlatego też zmieszczą się tutaj zarówno kosmetyki, jak i buty czy też ubrania.

5 sposobow na zapakowanie prezentow pudelko

#2 Wkładanie upominków do gotowych woreczków

Można też iść na łatwiznę i wykorzystać to, co jest już w sklepach. Mogą być to papierowe torebki lub gotowe, materiałowe woreczki. Takie woreczki będą się z pewnością prezentowały dużo bardziej oryginalnie, szczególnie gdy przystroimy je dodatkowo świątecznymi ozdobami.

5 sposobow na zapakowanie prezentow gotowe woreczki

#3 Oklejanie prezentów szarym papierem

Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszy się filozofia minimalizmu. W Święta również może ona znaleźć zastosowanie, co z pewnością będzie dużą odmianą dla przepychu i połysku, który wówczas panuje. Można więc wykorzystać do zapakowania prezentów szary papier, który zostanie przewiązany szarą wstążką lub sznurkiem. Jedynym elementem posiadającym kolory będzie gwiazdka wykorzystująca złote i czerwone barwy. W taki sposób można zapakować na przykład biżuterię czy też portfel.

5 sposobow na zapakowanie prezentow szary papier

#4 Pakowanie prezentów z wykorzystaniem folii

Bardzo ładny efekt daje też zwykła, przezroczysta folia. Sprawdzi się znakomicie do zapakowania słodkości oraz owoców, które mogą być ułożone w koszu. Wystarczy dodać do niej ozdobną wstążkę i cała kompozycja jest gotowa.

5 sposobow na zapakowanie prezentow foli

#5 Pakowanie prezentów z dodatkowymi ozdobami

Ozdoby świąteczne stanowią idealne urozmaicenie każdego prezentu. Można jednak zrobić to w inny sposób. Bardzo ciekawym pomysłem jest oklejenie upominku dla dziecka puzzlami. Takiego sposobu z pewnością nie wymyśli każdy, a puzzle mogą stanowić dodatek do całości, który wywoła radość u dziecka. Do tak zapakowanego prezentu można włożyć dziecięce ubranka lub zabawki.

5 sposobow na zapakowanie prezentow puzzle

A jeżeli chcecie zobaczyć, w jaki sposób pakować prezenty, a może nawet zrobić to w towarzystwie jakiegoś tutorialu, odwiedźcie kanał DG, który nagrał filmik zatytułowany: JAK PAKOWAĆ PREZENTY? Poznacie w nim dwa sposoby: elegancki i trochę bardziej czasochłonny, a także szybki i bardzo prosty. Koniecznie sprawdźcie.

 

A Wy już skompletowaliście wszystkie prezenty dla najbliższych? 🙂 Zapakowaliście już je? 🙂

Podobne artykuły

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie nikomu udostępniony. Required fields are marked *