Poprawiny wyprawiane po weselu są uroczystością oficjalną, jednak o zdecydowanie luźniejszych zasadach niż samo wesele. Zazwyczaj wymagany jest ładny strój – sukienki dla pań i koszule dla panów, jednak zbędna może się już okazać marynarka, a czasami nawet krawat czy też muszka. Wybór kreacji na pierwszy dzień świętowania jest oczywisty, ale w przypadku poprawin może to być już pewną trudnością. Problem w dobraniu właściwej stylizacji może mieć również panna młoda, która może zmierzać się z dylematem czy wybrać długą suknię czy też może krótką sukienkę. Wiele zależy od miejsca, w którym odbywają się poprawiny. Mogą być one organizowane w lokalu, w którym było wesele, w domu panny młodej lub na działce pod namiotami. W takim przypadku strój będzie uzależniony od lokalizacji imprezy. Pewne jest jednak to, że w drugim dniu świętowania nie obowiązują już tak ścisłe reguły i można sobie pozwolić na swobodniejszy strój.

Stylizacja na poprawiny dla panny młodej

W zależności od miejsca, w którym mają odbywać się poprawiny panna młoda może zdecydować się na długą suknię lub też krótką sukienkę. Jeżeli drugi dzień świętowania jest zaplanowany w lokalu i ma ono charakter bardziej oficjalny lepiej wybrać dłuższą kreację. Będzie ona lepiej pasowała do strojów wybranych przez gości. Ponadto, wesele jest na tyle uroczystym dniem, że nawet poprawiny po nim warto podkreślić wyjątkową sukienką. Jeśli jednak impreza ta ma odbyć się na działce pod namiotami lub w domu panny młodej, można pozwolić sobie na dużo bardziej luźny zestaw. Wówczas bez problemu będzie pasowała do tej okazji krótka sukienka. Najważniejsze, by niezależnie od długości, kreacje miały kolor biały, który jest zarezerwowany dla panny młodej.

poprawiny stylizacja dla panny mlodej

Mascara ivory
Swing cremeweiß
Twin Sister cream
Laona cream white

Stylizacja na poprawiny dla kobiety

Najmniejszy problem w doborze stylizacji na poprawiny mają kobiety. Wystarczy, że na ten dzień świętowania założą sukienkę wpisującą się w aktualne trendy. Jednak z uwagi na bardziej swobodny charakter poprawin, można sobie pozwolić nawet na zestaw ze spodniami i bluzką. Ważne, by spodnie były materiałowe i eleganckie. Dobrze, by miały one jasny kolor, na przykład beżowy. Zamiast bluzki możesz wybrać koszulę, która również będzie odpowiednia.

poprawiny stylizacja dla kobiety

Chi Chi London Curvy LILAH navy
Derhy EMPOIGNADE marine
Lipsy cobalt
Anna Field nude

Stylizacja na poprawiny dla mężczyzny

W dniu poprawin panowie mogą zrezygnować z garnituru i ciasnego krawata lub muszki. Powinni jednak założyć czarne spodnie materiałowe, a także wytworną koszulę, na przykład w kolorze niebieskim. Nie musi być ona dopięta na ostatni guzik, gdyż drugi dzień świętowania pozwala na pewną swobodę w stroju. W kwestii butów najlepiej sprawdzą się czarne półbuty, które były używane również podczas wesela. Nie trzeba generować dużej ilości dodatkowego bagażu i zabierać ze sobą kilka par obuwia. Jeżeli jedną parę można wykorzystać zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia, powinno się z tego skorzystać.

poprawiny stylizacja meska

Tommy Hilfiger Tailored SLIM FIT light blue
Uniforms for the Dedicated ILLUSIONS black
Melvin & Hamilton TONI black

A jeżeli poszukujecie idealnej fryzury na wesele lub poprawiny, odwiedźcie kanał Stylizacje Hairtyles i obejrzyjcie filmik zatytułowany: FALE W STYLU GWIAZDY STYLIZACJA NA STUDNIÓWKĘ, WESELE, WYJŚCIE FRYZURA PROM WEDDING. Mając zaplanowany strój na drugi dzień świętowania, fryzurę i makijaż będziecie w pełni gotowe na tę uroczystość.

 

A Wy co założyłybyście na poprawiny?:) Sądzicie, że pannie młodej bardziej pasuje długa czy też krótka stylizacja?:)

Podobne artykuły

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie nikomu udostępniony. Required fields are marked *