W Wigilijny wieczór stroimy zielone drzewka. W jednych domach są to żywe jodły lub świerki, zaś w innych sztuczne. Choinka jest symbolem życia, płodności i odrodzenia. Jej ubieranie jest ogromną radością dla całej rodziny. Dawniej strojono ją piernikami w kształcie serc, a także orzechami i suszonymi plastrami pomarańczy czy też cytryny. Większość ozdób była wykonywana ręcznie – łańcuchy z papieru, bombki z bibuły, a dodatkowo zakładano także piórka oraz wstążki. Większość umieszczanych na drzewku dekoracji miała swoje znaczenie. Obecnie choinki ubierane są w przeróżnym stylu – łączone są kolory i rodzaje ozdób. Dzisiaj chcemy zaprezentować Wam najpiękniejsze choinki tych Świąt. Jesteśmy również niezwykle ciekawi, w jaki sposób Wy przystroiliście swoje drzewka w tym roku.

Najpiękniejsze choinki tegorocznych Świąt

#1 Białe drzewko i kolorowe ozdoby

Świąteczny klimat do Waszych domów z pewnością wprowadzą białe drzewka przyozdobione kolorowymi dekoracjami. Żółte, różowe i zielone bombki oraz różnobarwne łańcuchy będą doskonale kontrastowały z bielą choinki. Z pewnością z radością usiądziesz w niebieskim swetrze ze swoją rodziną i będziesz podziwiać jej piękno.

najpiekniejsze choinki biala

#2 Czerwono-srebrne dekoracje choinkowe

Najczęstszym połączeniem czerwonych ozdób są złote. Warto jednak dla odmiany założyć srebrne bombki, które będą się odznaczały na tle zielonych gałęzi.

najpiekniejsze choinki czerwono srebrna

#3 Ośnieżone gałęzie i biało-złote ozdoby

Delikatnie przybielone gałęzie sosny lub świerku będą imitowały płatki śniegu. W całą kompozycję wpasują się białe ozdoby, które zostaną ocieplone złotem łańcuszków, bombek i łańcuchów. To bardzo trafne połączenie. Z radością będziesz rozdawała prezenty spod tego drzewka w swojej czerwonej sukience.

najpiekniejsze choinki przysniezona

#4 Biały minimalizm

Nie każda choinka musi być bogato zdobiona. Minimalizm jest w tym roku niezwykle modny, dlatego można wprowadzić go również do przystrojenia drzewka. W ten sposób zostanie w sposób szczególny wyeksponowane drzewko, które wybierzesz.

najpiekniejsze choinki skromna

#5 Choinka tonąca w gwiazdach

W zdobieniu choinek można zdecydować się na jeden rodzaj ozdoby, na przykład wyłącznie na gwiazdki. Mogą mieć one różną wielkość. Połączenie takich dekoracji z ciepłym kolorem światełek będzie ogrzewało swoim wyglądem niejedno wnętrze.

najpiekniejsze choinki z gwiazdkami

#6 Serduszkowe i kokardowe dodatki

Ozdoby na choinkę można wykonać także samodzielnie. Kiedyś takie dekoracje były najbardziej cenione, a obecnie powraca się do tego trendu. W związku z tym, warto upiec pierniki i przyozdobić je lukrem. Dodatkowo, można również wykonać kokardki z różnego koloru wstążek, które jeszcze bardziej wzbogacą wygląd choinki.

najpiekniejsze choinki z serduszkami

#7 Zmrożone gałązki i zabawkowe ozdoby

Ozdoby w kształcie prezentów, bałwanków i misiów mogą wydawać się nieco infantylne, ale w rzeczywistości mogą pasować do wielu wnętrz. Dodatkowo, warto przystroić drzewko światełkami oraz łańcuchami, a także przyprószyć je sztucznym śniegiem, by nie wyglądało zbyt pusto i skromnie.

najpiekniejsze choinki z zabawkami

#8 Pastelowa choinka dla dzieci

Choinki to świąteczne drzewka, które zdobią nie tylko pokój dzienny, ale mogą stanowić także dekorację dla dziecięcego pokoju. Do tego szczególnego wnętrza warto wykorzystać wyjątkowe ozdoby w pastelowych kolorach: delikatnie różowe i niebieskie bombki, wstążki, a nawet szydełkowane buciki dziecięce. Taka choinka z pewnością wywoła uśmiech niejednego dziecka.

najpiekniejsze choinkikolorowa

Aby wprowadzić się w ten świąteczny nastrój, posłuchajcie radosnych piosenek charakterystycznych dla tego czasu, na przykład utworu zatytułowanego: Ubierzemy dziś choinkę – Piosenki Świąteczne. Miłego odbioru!

 

A Wy, w jakim stylu ubraliście choinkę w tym roku? 🙂 Które z naszych drzewek jest Waszym zdaniem najpiękniejsze? 🙂

Podobne artykuły

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie nikomu udostępniony. Required fields are marked *